Pytanie:
Jak poprawić odbiór VHF / UHF Baofeng UV-82 HT w pojeździe
Dan
2013-10-29 02:54:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Posiadam dwuzakresową antenę Baofeng UV-82 (2m / 70cm) HT ze złączem męskim SMA do standardowej anteny "gumowej kaczuszki". Chciałbym go używać w swoim pojeździe. Chciałbym mieć wysokiej jakości dwuzakresową antenę magnetyczną na dach mojego pojazdu (abym mógł ją łatwo przenosić między dwoma pojazdami). Zamierzam użyć adaptera Wouxoun WXUHF z uchwytem magnetycznym Tram BR-354 do połączenia z anteną. W szczególności rozważam następujący model i wszelkie porównywalne (lub lepsze) modele:

  • Kometa-NCG SBB-5
  • Porównywalny Diament- antena marki (mile widziane zalecenia)
  • Jakakolwiek inna porównywalna / lepsza antena, która będzie dobrze działać

Czy ten model będzie działał optymalnie w moich warunkach i sprzęcie? Czy są jakieś pułapki, o których powinienem wiedzieć? Czy są jakieś lepsze / porównywalne marki / modele, którym powinienem również przyjrzeć się? Czy adapter i uchwyt magnetyczny, które wybrałem, są do tego dobre, czy masz inne zalecenia?

Cztery odpowiedzi:
#1
+5
PearsonArtPhoto
2013-10-29 05:05:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każda renomowana antena mocowana na magnes zapewni ogromny zysk w porównaniu do gumowej kaczuszki. Rutynowo mogę uderzać w przekaźniki średniego poziomu z około 15 mil z moim montażem magazynka i 5W. Jeśli jestem wyjątkowo ostrożny, mogę uderzyć gumową anteną w te same repeatery z odległości 5 mil, aby to zrobić, muszę trzymać HT idealnie prosto.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest krótki kabel. Zmierz swoje potrzeby i może zdobądź kilka stóp więcej, a nie więcej. Zazwyczaj najlepiej jest też kupić mały kabel adaptera, taki jak ten. Powodzenia!

Czy masz jakieś inne zalecenia dotyczące anteny (konkretna marka / model)?
#2
+3
Wes Hardaker
2013-10-29 10:05:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Antena montowana magnetycznie lub stałe mocowanie anteny (takie jak bagażnik dachowy lub mocowanie na krawędzi bagażnika) z pewnością Ci w tym pomoże. Chodzi o to, aby wyjąć antenę z samochodu!

W skrócie weź pod uwagę ten uchwyt do mocowania na szybę, do którego bezpośrednio przymocujesz ręczną antenę.

[Właściwie to po prostu umieszczenie go w pobliżu przedniej szyby pomoże przynajmniej trochę.]

(W żaden sposób nie polecam gigapartów lub MFJ jako lepszych niż inne opcje; oni ' obie są doskonałe, ale tak samo jest z większością ich alternatyw. Byli po prostu tym, z którymi w tej chwili połączyłem się)

#3
+2
imabug
2013-10-29 19:43:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Obecnie używam uchwytu magazynka MFJ, ale jak wcześniej sugerowano, każda antena umieszczona na zewnątrz samochodu jest lepsza niż wewnętrzna.

Jeśli nie boisz się robić dziur W samochodzie antena fizycznie przymocowana do samochodu może zapewnić ulepszoną płaszczyznę uziemienia RF, która zapewnia nieco większy zysk.

Użycie kabla adaptera SMA do radia zamiast adaptera SMA zmniejszy obciążenie Złącze HT i nie dopuszczaj do jego zerwania

#4
+1
Dan KD2EE
2013-10-30 03:21:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wierzchowce Mag naprawdę nie są wszystkim, za jakie są uważane. Zobaczysz pewną poprawę tylko dlatego, że antena znajduje się na zewnątrz samochodu, ale mocowanie przez dach zapewnia dobre połączenie z masą i bez ryzyka wrzucenia anteny do innego samochodu na autostradzie.

Znam wspólny argument. Tak, musisz wywiercić dziurę, ale jest to pod wieloma względami mniej szkodliwe niż użycie uchwytu magazynka, który może zeskrobać farbę za każdym razem, gdy się porusza. Przynajmniej łatwo jest zatkać dziurę, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał sprzedać samochód.

Problem polega na tym, że muszę regularnie przenosić go między dwoma pojazdami, więc nadal najlepszą opcją jest mocowanie magazynka.
Prawie wolałbym przeprowadzić dwie instalacje przez dach - ale chyba do każdej z nich


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...