Pytanie:
Jaka jest najlepsza pora dnia / zespołu na nawiązanie kontaktu z Hawajami ze wschodniego wybrzeża?
PearsonArtPhoto
2013-10-23 00:29:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę dostać się do Hawaii for Worked All States i mieszkać na wschodnim wybrzeżu (Wirginia). Co więcej, mam kiepską antenę, a więc tylko najlepsze pory dnia wydają mi się otwarte. Która pora dnia / pasmo jest najlepsza do wykonania QSO?

Osiem odpowiedzi:
#1
+9
Quentin Smith
2013-10-23 00:48:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ogólnie z mojego doświadczenia wynika, że ​​warunki pasma są najlepsze do komunikacji na duże odległości o wschodzie i zachodzie słońca. Zwykle chcesz, aby zachód słońca znajdował się gdzieś pomiędzy tobą a osobą, z którą rozmawiasz, więc prawdopodobnie coś w rodzaju 21:00 czasu wschodniego.

Poza tym rzeczy takie jak pogoda słoneczna mogą mieć duże znaczenie. Zwykle używam VOAProp do przewidywania, kiedy i na jakim paśmie najlepiej mogę nawiązać kontakt. ARRL również publikuje wykresy propagacji, które pokazują najlepszą porę dnia. Ich wykres z listopada 2013 r. pokazuje, że najlepszy czas to między 16:00 a 0000 UTC, czyli od południa do 20:00. Wreszcie, voacap.com ma interaktywne narzędzie internetowe, które umożliwia przewidywanie propagacji.

Na koniec pamiętaj, że moc i widmowa gęstość mocy również mają duże znaczenie. 1500 W na CW propaguje znacznie dalej niż 10 W na SSB. Jednak w dobrych warunkach rozmnażania 10W może wystarczyć.

+1 za linkowanie do określonych zasobów, które mogą być ponownie wykorzystane przez osoby, które mają podobne pytania w przyszłości, zamiast po prostu odpowiadać na aktualne warunki.
Warto zauważyć, że pora roku również wpłynie na sytuację.
Wschód / zachód słońca popycha Cię w sferę zmian jonizacji spowodowanych kątem słonecznym, jak również z całym zjawiskiem propagacji „szarej linii”. Możesz zobaczyć więcej tutaj: http://www.ng3k.com/Misc/n4kgprop.html
#2
+2
Andrew Beals
2013-10-23 01:31:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po przeczytaniu http://spacew.com/www/realtime.php wydaje się, że 10 m może być teraz otwarte od Wirginii. (Wirginia, która jest dużym stanem w porównaniu z Rhode Island czy Waszyngtonem (nie jest stanem technicznym, ale maleńkim punktem na mapie))

Odległość po ortodromie z lotniska w Waszyngtonie do Międzynarodowe lotnisko Honolulu ma prawie 7800 km. (obliczono tutaj: http://www.gcmap.com/mapui?P=DCA-HNL) Jak wyjaśnia strona Space Weather, prognoza MUF dotyczy ścieżki o długości 3000 km (pomnóż MUF przez 1,1 dla 4000 km ścieżki), co oznacza, że ​​będziesz musiał szukać punktów środkowych i mieć nadzieję, że Twój sygnał odbije się dodatkowy czas. Patrząc na dwa punkty środkowe, widzę, że MUF ma około 33 MHz.

Więcej informacji tutaj: http://dx.qsl.net/propagation/propagation.html Również tutaj: http://www.hamqsl.com/solar.html

Aby szybko rzucić okiem na to, co może być bardzo możliwe, zapoznaj się z przewidywanie propagacji na stronie domowej http://qrz.com

Pamiętaj, że to wszystko jest „przewidywanie” - jest to usługa eksperymentalna, więc musisz eksperymentować! W krótkofalówce nie ma substytutów dla słuchania lub nadawania (na otwartej częstotliwości!). Często może się okazać, że myślisz, że dany zespół nie żyje, ale gdy kilka razy zadzwonisz do CQ, pojawi się ktoś, kogo jeszcze nie słyszałeś, i powie Ci, że jest w trakcie rozmowy z kimś, kogo możesz nie słyszę. Jeśli masz szczęście, stacja w zasięgu słuchu będzie miała rozmowę lub przynajmniej kontakt z tobą, gdy skończy z drugim facetem.

Na Twoją zdolność nawiązania kontaktu wpływa wiele innych czynników: Czy Twoje anteny promieniują we właściwym kierunku? Czy ktoś słucha? Czy skanujesz pasma, aby zobaczyć, które stacje możesz usłyszeć i skąd one pochodzą? Dzwonisz do CQ? Jeśli nikt nie słucha, nie nawiążesz kontaktu. Jeśli twoje anteny nie są w porządku, nie nawiążesz kontaktu. Jeśli warunki nie są odpowiednie, nie nawiążesz kontaktu. Jeśli nie zawołasz żadnej stacji, nie nawiążesz kontaktu.

+1 za połączenie przydatnej mapy MUF, poręczny link do utrzymania.
#3
+2
Walter Underwood K6WRU
2013-10-23 02:51:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zacznij od prognoz propagacji ARRL. Są one aktualizowane co miesiąc i istnieje specjalna prognoza dotycząca trasy ze wschodniego wybrzeża na Hawaje.

http://www.arrl.org/propagation

Aby uzyskać spersonalizowaną prognozę, skorzystaj z internetowego narzędzia do prognozowania propagacji VOACAP tutaj:

http://www.voacap.com/

Wreszcie może chcieć sprawdzić sieci 3905 Century Club. Są na kilku pasmach kilka razy dziennie i są poświęcone WAS i podobnym nagrodom.

http://www.3905ccn.com/newsite/index.htm

#4
+2
AA6YQ
2013-10-23 10:11:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oto prognoza propagacji wykonana przy użyciu PropView z silnikiem VOACAP; im grubsza linia, tym większe prawdopodobieństwo otwarcia:

enter image description here

Jak widać, najlepszym zakładem na wyższe pasma jest 10 m między 18Z a 23Z, a następnie 12m około 18Z, a od 22-24Z.

Na 40m i niżej oba końce ścieżki między tobą a HI muszą być w półmroku lub ciemności, co, jak pokazuje zrzut ekranu, oznacza 4Z do 12Z.

Ścieżki sygnału równoległe do terminatora słonecznego mogą zostać wzmocnione przez „propagację szarej linii”, ale QTH jest zbyt blisko Hawajów.

#5
+1
mwilliams
2013-10-23 00:37:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mogę tylko dodać perspektywę, kiedy miałem kontakt telefoniczny z KH6LC w dniu 17.11.12 o 22:24. Zrobiłem kontakt z 12W na 10m, myślę, że to podczas konkursu ARRL November Sweepstakes. To prawdopodobnie naprawdę dobry zakład, w tym czasie nadawało się wiele stacji. Mam nadzieję, że złapię AK, ponieważ jest to jedna z niewielu pozostałych, których potrzebuję do mojego WAS.

#6
+1
K7PEH
2015-02-12 04:20:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Poza monitorowaniem miejsc wykrywania stacji KH, możesz spróbować skontaktować się, gdy wiesz, że w paśmie pracuje wiele stacji hawajskich i gdzie one to robią. Dwa źródła do rozważenia. Jedną z nich jest Ohana Net, która jest regularnie nadawana na paśmie 20 metrów i słyszę je cały czas (ale jestem w stanie Waszyngton). Mają stronę internetową, na której powinieneś być w stanie znaleźć godziny ich rozkładu netto. Myślę, że są sobotnie poranki: http://www.ohananetradio.com

Innym źródłem jest Hawaii QSO Party, która odbywa się dopiero w 2015 roku do sierpnia (a przynajmniej tak jest w przyszłości w 2015 r.). Myślę, że jest 22 sierpnia, ale sprawdź ich stronę internetową pod adresem: http://www.hawaiiqsoparty.org.

Możesz wysłać e-mail do niektórych stacji KH można znaleźć na tych stronach internetowych, aby ustawić harmonogram. Pamiętam, że za moich dni, aby spełnić mój WAS, brakowało mi Rhode Island. Po kilku latach braku tego, w końcu ustaliłem harmonogram z facetem z Rhode Island, a następnie dodałem mój 50 stan. Tak więc harmonogramy działają, nawet jeśli mogą być ostatecznością.

Ponadto bardzo pomocne są loterie i inne konkursy.
#7
  0
gerryk
2013-10-23 00:42:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zależy od zespołu. Lepiej odniesiesz sukces na 80 m lub po zmroku na górze. 20 zapewni Ci dobry DX przez cały dzień, a 40, w zależności od warunków, to ~ 1000 km

Nie wspominasz o tym, gdzie w USA jesteś.

Obecny warunki słoneczne wskazują, że teraz również 10 m powinno dać dobre wyniki.

Dodano, gdzie jestem bardziej szczegółowo (wcześniej wspomniane Wschodnie Wybrzeże, dodane w stanie)
Rozważ rozszerzenie swojej odpowiedzi, aby przedstawić metodę, której użyłeś do określenia swoich zaleceń - w ten sposób skorzystają na tym inni, którzy mają podobne (ale nie identyczne) pytania.
#8
-1
AA6YQ
2013-10-24 10:21:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W ciągu ostatnich 24 godzin stacje na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych wykryły 5 hawajskich stacji:

KH6OO na 30 m przy 0515Z

NH6I na 10 m od 2135Z do 2142Z

KH6QR na 10 m od 2134 do 2250 Z

KH6L na 10 m przy 2225Z

KH6SAT na 12 m przy 2309Z

Byłaby to znacznie lepsza odpowiedź, gdyby zawierała również opis sposobu uzyskania tych informacji, ponieważ obecnie (zaledwie dwa tygodnie później) podane informacje są całkowicie nieaktualne.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...